Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12066507



*

nr 1206 6507


ETCHING

Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sweden. 1936, Stranden, signed. Subject: 10x15,


Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige. 1936, Stranden, signerad. Motivet: 10x15


Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday September 24 2018
at 20:13:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/9 20:04:52 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil johanson-thor etsning etsningar grafik stranden sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr